Bára - Osobně o sobě

Nejraději jsem ve společnosti lidí, kteří umí zajet na hlubinu. Nemám ráda a neumím small talk, zato ujíždím na černém humoru. Ráda hraju na schovku - tam, kde bydlím, se schovávám před sousedy a v práci občas před kolegy - ne proto, že je nemám ráda, ale proto, že jsem občas ráda sama. Má nejoblíbenější hudba je ticho a srdeční záležitost hagioterapie. Ta spojuje dvě oblasti mého zájmu: spiritualitu a psychoterapii. 

Hodně mě baví povídat si s dětmi a objevovat jejich čistý svět, často mě komunikace s nimi vrací k tomu, co je v životě skutečně to podstatné. Dětským světem mě kromě mých prťavých klientů provádí především moji dva synové Timotej a Bartoloměj, za což jim děkuji. Kromě povídání si s nimi ráda zaskočím na náš společný "ostrov blbnutí".

Inspirací pro mou terapeutickou praxi je můj labrador: nedává blbý a nevyžádaný rady, je autentickej, bezpodmínečně mě přijímá, neposuzuje mě, skvěle naslouchá, můžu s nim plakat, ale umí mě taky rozesmát. Oproti mně má plus, že můžu zabořit hlavu do jeho kožichu, to já klientům neposkytnu, zato na rozdíl od něj občas něco řeknu. 

Bára profesně

KRIZOVÁ INTERVENCE

8let  krizová intervence na linkách důvěry -s dětmi, dospělými i seniory

TERAPIE POZŮSTALÝM

8 let individuální a skupinové terapie s pozůstalými dětmi i dospělými 

- Poradna Vigvam 

Certifikovaný poradce pro pozůstalé a členka APPP

HAGIOTERAPIE

5 let hagioterapeutické práce  

- Spirituální tým Psychiatrické nemocnice Bohnice

LEKTORSKÁ ČINNOST

8 let lektorské činnosti

Krizová intervence

Truchlení dětí

Spirituální potřeby pacientů a pomáhajících

Smrt a spiritualita

Existenciální témata

INSTITUT EXISTENCIÁLNÍ HAGIOTERAPIE - lektor hagioterapeutického výcviku

Vzdělání

Magisterské studium na HTF UK  Katedra Psychosociálních věd a etiky.

5 let  externí spolupracovník HTF UK; předmět Pastorační poradenství

PSYCHOTERAPIE

Hlubinně-dynamický výcvik SUR

Výcvik v existenciální hagioterapii

Výcvik IPDAR (Institut psychoterapie dětí a rodičů)

Výcvik v krizové intervenci

Mnoho dalších malých kurzů v rozsahu cca 300 hodin


Bára - Terapeuticky

Vycvičena jsem v dynamické a hlubinné psychoterapii (výcvik v systému SUR) a velmi blízké mi jsou existenciální směry (Frankl, Langle, Yalom) a především hagioterapie (Remeš).

Inspiraci pro terapeutickou práci hledám v různých přístupech (transakční analýza, existenciální analýza, gestalt terapie, ale i KBT), kterými obohacuji svoje základní terapeutické přednastavení.

Ráda pracuji s projektivními technikami - práce s biblickými příběhy (hagioterapie), používám terapeutické karty, ohniště, pískoviště. Na dětských skupinách pracuji s dětskými filmy a jinými příběhy...

Přes veškeré tyto techniky, které mě baví, se snažím nejvíc pracovat na dobrém, hezkém a kvalitním terapeutickém vztahu, protože jsem přesvědčena o tom (a různé studie to dokazují), že ten je nejvíc léčivý.