JAK PŘEMÝŠLÍM O TOM, 

CO DĚLÁM

Na této stránce naleznete články i jiné texty, rozhovory a videa, které průběžně přidávám tak, jak přijdou na svět.

Můžete se tak podívat na to, jak uvažuji nad svou prací, jaké jsou moje postoje a hodnoty, ze kterých vycházím v životě i ve své práci. Jsem přesvědčena o tom, že nejhlubší dynamikou lidského nitra je úzkost ze smrti a že je užitečné ji neodpinknout a nedělat, že není. Že je důležité nenechat se jí převálcovat, ale využít ji k tomu, abychom svůj život mohli smysluplně naplnit. 

"Přestože fyzický akt smrti nás ničí, myšlenka na smrt nás může zachránit."

I. D. Yalom

ČLÁNKY

DIPLOMOVÉ PRÁCE


Své diplomové práce uveřejňuji proto, že se obě týkají mé oblasti zájmu - průniku psychoterapie a spirituality.
Tomu se věnuji dostud především skrze HAGIOTERAPII.

Jeden můj přítel, kněz, mi jednou řekl, že mám problém rozpoznávat sakrální a profánní... A opět měl pravdu, jako i v jiných oblastech mého života.

Píši to sem proto, že spiritualita a psychoterapie mě velmi fascinují a ovlivňují, zvláště v oblastech, kde se prolínají. Když jsem uvažovala nad tím, co mě tak moc táhne k psychoterapii, zjistila jsem, že zde prakticky nalézám jádro křesťanství, a to lásku k bližnímu.

Při poskytování psychoterapie vycházím ze spirituality a předporozumění svého klienta, přijde mi ale fér, abyste věděli, že když vstupujete do kontaktu se mnou, že já se na svět, na to, co žiji a co se děje kolem mně, dívám touto perspektivou.